Jeden den v Haagu

Město Den Haag je sídlem krále Willema-Alexandera a jeho rodiny, sídlem parlamentu a kromě jiných také mezinárodního trestního soudu.

K tomu všemu je to ale hlavně nádherné město s několika historickými perlami a určitě stojí za návštěvu. Já jsem vybrala 3 tipy, co vidět v Haagu, které se svou časovou náročností s přehledem dají stihnout za jeden den.

Mauritshuis

Pokud vás lákají obrazy, neměli byste si nechat ujít prohlídku v muzeu Mauritshuis. Najdete ho ve středu města a v něm sbírku čítající zhruba 200 obrazů od holandských malířů 17. století z tak zvaného nizozemského zlatého věku. Narozdíl od amsterdamského Rijksmusea není Mauritshuis tak obsáhlý a dá se v klidu celý obejít, aniž by vám to zabralo celý den a za prohlídku určitě stojí. V této sbírce najdete díla od malířů jako je Vermeer, Rembrandt nebo Steen.

Největším klenotem je samozřejmě Vermeerova Dívka s perlou. Můžete si přijít vyzkoušet, jestli vás její oči budou opravdu pronásledovat od jednoho rohu k druhému (malý spoiler – budou a je to trochu strašidelný).

Vstup vás bude stát necelých 16eur a celková doba strávená v muzeu je mezi 1 a 2 hodinami.

Mauritshaus

Madurodam

Chcete si prohlédnout celé Holandsko za jedno odpoledne a na jednom místě? V tom případě byste určitě měli navštívit miniatury Madurodam. K vidění je tu úplně všechno, co s Holandskem souvisí. Uvidíte miniaturní vesničku plnou větrných mlýnů, královské zámky, moderní i dobovou architekturu, Amsterdam a další města nebo třeba tulipánové pole. K vidění jsou také miniatury oblíbených lodí, železniční trať s vláčky nebo letadla. Madurodam je určitě perfektním kompromisem pro všechny co nemají čas a prostředky procestovat celé Holandsko. Tyto miniatury vám umožní nasát holandskou atmosféru a načerpat také hromadu nových informací. A nakonec se jako správný turista můžete vyfotit v obřích dřevácích.

Denní vstupenka vás bude stát kolem 20eur.

Trh se sýry – Madurodam

Scheveningen

Pokud vám na večer zbyde energie, běžte se projít po pláži Scheveningen, protože tyhle západy slunce u moře za to prostě stojí. Cestou zpět si můžete vybrat ty nejkrásnější mušle, protože jich je tu nespočet a nikdo je kromě mě nesbírá. Pláž je také lemovaná restauracemi a bary, takže pokud vám bude zima, jelikož tu neskutečně fouká, můžete se jít schovat a pozorovat ten západ s nějakým dobrým drinkem na zahřátí. Jo a Scheveningen je takový holandský jazykolam pro cizince, takže pokud si dáte tu práci se výslovnost správně naučit, můžete před místními slušně zamachrovat.

Díky za přečtení. Líbil se ti článek? Sleduj smutnaavesela na instagramu , ať ti neuniknou žádné nové články.

2 komentáře: „Jeden den v Haagu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.