Kubické domky v Rotterdamu

Kubuswoningen neboli kubické domy jsou jednou z holandských architektonických specialit. Nacházejí se v Rotterdamu, hned vedle stanice metra jménem Blaak. Komplex žlutošedých domků ve tvaru krychle na sloupku navrhl architekt Piet Blom, domečky byly postaveny mezi lety 1982-1984 a dohromady tu jich je k vidění 38 a zdaleka nejsou jedinými zajímavými budovami v okolí. Vedle domků stojí totiž věžovitá budova kopírující tvar pastelky, díky kterému si také vysloužila svůj název – Tužka. A v okolí můžete najít i další architektonicky zajímavé budovy včetně přilehlé knihovny.

Kubické domy a věž Tužka v Rotterdamu

Kromě toho, že mají kubické domy neobvyklý tvar fungují stejně, jako běžné domy a jsou taktéž obydlené. Některé z nich fungují jako hostel a v jiných jsou permanentní obyvatelé. Pokud byste v jednom z nich chtěli bydlet, doporučuji začít urychleně šetřit, protože jeden z těchto miniaturních domků vás vyjde na 280 000 eur. Ale pokud zrovna takovými financemi neoplýváte, ale přesto se chcete podívat dovnitř, jeden z domků funguje jako muzeum a je otevřen pro veřejnost každý den mezi 10:00 – 18:00, vstupné stojí 3 eura.

Kubické domy v Rotterdamu
Kubické domy v Rotterdamu

A jak vypadá takový geometrický skvost zevnitř?

Každý domeček má 3 patra a rovnou podlahu, čím se obytný prostor ještě zmenšil a díky zkoseným stěnám máte pocit, že ztrácíte rovnováhu. Ale to už je na každém, aby sám posoudil.

Tak co, dokázali byste si představit život v jednom z těchto mini domků? Já upřímně ne, ale projít si to zevnitř byl zážitek. Tak neváhejte.

Díky za přečtení. Líbil se ti článek? Sleduj smutnaavesela na instagramu , ať ti neuniknou žádné nové články.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.