O mně

Vítám Vás!

Jmenuji se Veronika a narozdíl od všech dobrodruhů, co si chtějí vyzkoušet život v zahraničí, já jsem se v Holandsku vlastně tak nějak ocitla.

V Česku jsem se narodila a strávila prvních 25 let, v průběhu kterých jsem vystudovala filologii v Plzni, začala pracovat jako dispečer v české pobočce holandské firmy, osamostatnila se a pak si osud začal dělat co chtěl.

Přišla první služebka, zamilovanost a láska, vztah na dálku, bankrot firmy, pár sbalených krabic, nový domov, zasnoubení a do roka svatba.

Holandsko miluji a nenávidím, máme spolu zatím takový komplikovaný vztah, ale pracujeme na tom každý den. Píšu, protože se dost často vypsat potřebuju a snad, abych se trochu našla. On se totiž člověk v cizím prostředí může docela rychle ztratit sám v sobě. Píšu o svém životě tady, o holandské kultuře a nátuře  a o tom, jaké to je, být bez domova a zároveň mít domovy dva. Zároveň bych chtěla vypsat určité informace co nebyly k nalezení, když jsem se stěhovala já a popřípadě tím trochu pomoci těm, kteří půjdou do neznáma v budoucnu.

A pokud tě zajímá víc, sleduj smutnaavesela na instagramu , ráda tě tam uvidím.